Related stories you might be interested in.

OVER DICHTER BIJ JEZELF LEVEN MET ELLA DAELEMAN — Hoe je leven veranderen zodat het steeds beter bij je échte ik past

Podcast

HOE WE ECHT KUNNEN HELEN — Waarom het échte helen pas gebeurd als we de 4 niveaus volledig aanpakken

Podcast, Holistic Health

BACK TO BASICS MET LARS VAN DEN NIEUWENHOFF — Over floreren na ziek zijn, EMF, aarden en de angst rond de zon

Holistic Health, Podcast

JA, IK EET VLEES — Een eerlijke rant over gezondheid als prioriteit, emotioneel eten vs voelen wat écht goed voor je is en dat niet alles zwart wit is

Podcast

OVER HUMAN DESIGN — In gesprek met Anne Callens over hokjes en human design als gids

Podcast

Go back to the overview

#4 STUCK IN FIGHT OR FLIGHT PART 1 — Over het stress mechanisme van de HPA as, de bijnieren tot sympathetic dominance

Podcast
Treat Yourself
Treat Yourself
#4 STUCK IN FIGHT OR FLIGHT PART 1 — Over het stress mechanisme van de HPA as, de bijnieren tot sympathetic dominance
/

In deze aflevering doen we een deep dive in het mechanisme rond stress gaande van de HPA axis, de bijnieren tot sympathetic dominance. Technisch, maar oh zo boeiend!

Shownotes:

 

HPA Axis

Bron: https://www.researchgate.net/figure/Hypothalamic-pituitary-adrenal-HPA-axis-Experiencing-an-environmental-stressor-as_fig1_261951085

Over het belang van bitters
Zelf bitter tincturen maken kan je leren via mijn IGTV, een concreet recept vind je hier.

De 4 grote triggers

– Perceived stress
– Een verstoring van het circadiaans ritme of bioritme
– Verstoring van je bloedsuiker niveau (te hoog of te laag)
– Ontsteking in het lichaam

 

Meer over bijnieruitputting.

Stress en immuniteit

Stress en auto-immuunziektes

 

Volg me via Instagram of schrijf je in op de nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van de laatste podcast afleveringen en meer!

Wil je graag samenwerken? Stuur een mailtje naar
hello@astridnieuwborg.be

© 2023 Astrid Nieuwborg
BTW BE 0682.636.213
Privacy policy